پارتیشن

یکی از نکات مهم در طراحی فضای محیط کار، فراهم آوردن شرایطی است تا کارمندان از تنش ها و مزاحمت های ناشی از رفت و آمدها در محیط کار ایزوله باشند، که این امر با استفاده از پارتیشن بندی در محیط کار میسر میشود. ابعاد و ارتفاع پارتيشن اداری از قابل توجه ترين نكات در انتخاب مناسب پارتيشن می باشد

پارتیشن ها دیوارهایی هستند که وظیفه اصلی آنها جداسازی فضاها از یکدیگر می باشد .این دیوارها می توانند کاملا شیشه ای باشند و یا اینکه ترکیبی از آلومینیوم  و شیشه باشند.

پارتیشن ها عملکرد سازه ای ندارند و ویژگی مهم آنها این است که به راحتی قابلیت جابجایی دارند.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره از فریم و جداره های ام دی اف ویا آلومینیوم به همراه  شیشه تشکیل شده است که ابعاد جداره ها می تواند با توجه به سلیقه مشتریان به صورت ارتفاع کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف متغیر باشد.ام دی اف مورد استفاده در این نوع از پارتیشن ها به صورت ۱۶ میلیمتری می باشد. این نوع پارتیشن های تک جداره در هر ارتفاعی قابل پیاده سازی است ولی بهتر است  ارتفاع درب بیشتر از ۲۰۰ سانتی متر باشد. ساخت فریم درب ها در این نوع پارتیشن به گونه ای است که تجهیزات قفل و یراق آلات را بتوان بر روی درب اجرا نمود. در این پارتیشن از شیشه هایی با ضخامت ۶ میلیمتری و به صورت ساده، تمام سندبلاست و یا سندبلاست راه مات استفاده میشود. همچنین امکان حک کردن لوگوی مشتریان به صورت سندبلاست در این نوع پارتیشن ها وجود دارد. از مزایای پارتیشن تک جداره  ارزان و سبک بودن و خاصیت جابجایی راحت آن و از معایب آن عایق نبودن نسبت به صدا و حرارت می باشد.

 

پارتیشن تک جداره کلاف آلومینیوم (1)

پارتیشن تک جداره

 

پارتیشن دوجداره

پارتيشن دوجداره براي جلوگيري از مزاحمت هاي شنيداري و ديداري استفاده میشود. به منظور ایستایی، زیبایی و عایق صوتی و آکوستیک بودن این نوع پارتیشن، عمدتا در پارتیشن دوجداره استفاده از شيشه هاي دوجداره مات به جاي پنل يو پي وي سي توصيه مي شود.

 

 

 

ارتفاع پارتیشن ها به عواملی مانند جریان گردشی هوا و عایق شدن از لحاظ صدا بستگی دارد. در پارتیشن دوجداره از جداره های شیشه نیز به صورت دوجداره استفاده می گردد که ارتفاع استفاده از شیشه ها متناسب با سلیقه مشتری و نور موجود در محل قابل تغییر می باشد.

 

در پارتیشن دوجداره میتوان از پرده کرکره بین جداره ها استفاده کرد. شیشه هایی که در دو طرف پرده کرکره نصب می شوند باعث جلوگیری از نفوذ گرد و غبار بر روی پرده کرکره ها می شوند. در پارتیشن دو جداره می توان از پرده کرکره با مکانیزم سایه روشن (ولومی) استفاده نمود، به طوری که امکان عبور نور در مواقع دلخواه را فراهم نموده و به آن زیبایی میبخشد.