هروی سنتر

پروژه هروی سنتر واقع در خیابان هروی تهران – نبش خیابان نازک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موارد اجرایی توسط شرکت شیشه اژدری نوین

شیشه اسپایدری فین گلس نما
پل شیشه ای طبقات
وید های شیشه ای طبقات
ویترین کلیه واحد های تجاری در 3 طبقه به صورت صاف و خم
نورگیر شیشه ای و …

مجموعه‏ هروی سنتر در یکی از بهترین مناطق شهر تهران از لحاظ موقعیت و دسترسی قرار گرفته است.

آنچه در تمامی بخش‏های معماری، سازه و تأسیسات این مجموعه به چشم می خورد، نوآوری و عدم استفاده از الگوهای موجود میباشد که با بهره‏ گیری از دانش روز و همچنین یاری گرفتن از متخصصین و استفاده از باکیفیت‏ترین مصالح موجود، مجموعه‏ای متفاوت را پیش روی هموطنان عزیزمان قرار داده است.

نمای مجموعه هروی سنتر

نمای هر ساختمان شاخص اصلی معرفی آن بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا به عنوان نمادی از مجموعه در یاد و خاطر بازدیدکنندگان باقی مانده و در هر زمان با تصویری که از آن در ذهن مخاطب مجسم می شود نمادی متفاوت را تداعی خواهد نمود. «هروی سنتر» نیز با نمایی زیبا و ماندگار اجرا شده است.. هدف اصلی در ایده‏پردازی و طراحی این نما، خلق یک اثر ویژه و منحصر به ‏فرد و استفاده از نوآوری و تکنیک‏های جدید در طراحی و اجرای آن بوده است.

در بخشی از نمای این پروژه که ویترین های تجاری طبقه همکف قراردارد مانند ویترین های داخلی از سیستم اسپایدر با دیتایل فین گلس fin glass استفاده شده است . سیستم اسپایدر باعث شده تا زیبایی بصری خوبی از داخل واحد ها داشته باشد .

مزایای سیستم اسپایدر

  • وزن کم سازه و اتصالات آن
  • شفافیت یکپارچه نما
  • سادگی جزئیات اجرا
  • امکان اجرای سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی سازه
  • مقاومت در برابر نیروی زلزله از طریق امکان جا به جایی نما
  • تنوع سیستم های زیرمجموعه نما اسپایدر

 

ویترین های تجاری هروی سنتر

ویترین واحد های تجاری در این پروژه نیز با سیستم اسپایدر فین گلس طراحی شده است ، ویژگی سیستم اسپایدر استفاده از شیشه در ارتفاع زیاد و لرزش بسیار کم می باشد .

ویترین واحدهای تجاری هروی سنتر تا ارتفاع 5 متر توسط شیشه تک لایه 12 میل ساده سکوریت و پایه های فین گلس با دیتایل اختصاصی به صورت سه لایه 10 میل ساده سکوریت و لمینت شده اجرا شده است .

نمای اسپایدر به نوعی از نماهای مدرن شیشه ای خودایستا گفته می شود که در آن شیشه با اتصالات نقطه ای به سازه متصل می شود .

کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان های تجاری و اداری بوده که در آن هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی شود ، موردی که در نمای کرتین وال ، لامل به عنوان یک ضعف مطرح می گردد .

پل شیشه ای

در طبقه دوم این مجتمع سازه ای منحصر به فرد و چشم گیر وجود دارد که نمونه آن در پروژه های تجاری دیده نمی شود ، این سازه شامل سازه ای فلزی خرپایی و صفحه ای شیشه ای است که بعنوان یک پل در وسط وید طبقه دوم قرار گرفته است و دو طرف وید را بهم اتصال داده است .

 

شیشه ی عرشه پل تشکیل شده از سه لایه شیشه 10 میل سندبلاست شده و سکوریت ، لمینت شده با طلق بهم متصل شده اند که این پل شیشه ای تحمل وزن بیش از 500 کیلو گرم را در هر متر مربع دارا می باشد .

همچنین نگهدارنده هندریل پل شیشه ای از جنس استیل 304 با قالب اختصاصی شرکت اژدری نوین طراحی و به بازار عرضه شده است که جزئیات بیشتر آن در عکس قابل مشاهده است :

وید void

وید به فضاهای میان تهی و عموما باز هستند که باعث می شوند تا دید طبقات به یکدیگر بیشتر شود که نتیجه آن دلبازتر شدن فضای داخلی و دید کلی مجتمع است.

در این مجتمع در طبقات انواع وید ها استفاده شده است که توسط سیستم دفنی به اجرا در آمده است که در روش دفنی ابتدا متناسب با ضخامت و ارتفاع شیشه، ریل مخصوصی در داخل کف‌سازی نصب می‌شود. سپس شیشه، داخل مفصل نرمی ‌قرارگرفته و درون ریل مونتاژ می‌شود.

در این دیتایل نیز هندریل فوقانی با انواع مدل‌ها و تنوع ، از خود شیشه اتصال می‌گیرد که همان طور که قبلا گفته شد نگهدارنده هندریل پل شیشه ای از جنس استیل 304 با قالب اختصاصی شرکت اژدری نوین طراحی و به بازار عرضه شده است که جزئیات بیشتر آن در عکس قابل مشاهده است البته چندین مدل توسط این شرکت به بازار عرضه شده که می توانید انواع را در قسمت یراق آلات مشاهده کنید .

 

اسکای لایت sky light

قسمتی از سقف پروژه بصورت شیشه ای طراحی شده است که نمای اسکای لایت می باشد که جهت انتقال نور را انجام می دهد که فرم دایره ای مورب را دارد .